جشن فارغ التحصیلی سال ۱۳۹۳

%d8%ac%d8%b4%d9%86-%d9%81%d8%a7%d8%b1%d8%ba-%d8%a7%d9%84%d8%aa%d8%ad%d8%b5%db%8c%d9%84%db%8c-%d8%b3%d8%a7%d9%84-1393-1

 

 

مراسم جشن دانش‌آموختگی دانشگاه شهید بهشتی روز یکشنبه، ۱۶/۶/۱۳۹۳در دو نوبت صبح و عصر با شکوه هر چه تمام‌تر برگزار شد.
این مراسم که با حضور دکتر طهرانچی، رییس دانشگاه، حجت الاسلام والمسلمین نبوی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، دکتر فقیهی، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی، دکتر میر احمدی معاون فرهنگی و اجتماعی، دکتر رسولی، مشاور رئیس دانشگاه و رییس حوزه ریاست و امور هیأت‌ها، دیگر مسئولان و جمعی از اساتید دانشگاه همراه بود، با قرائت سوگندنامه توسط دانشجویان و اجرای برنامه‌های متنوع برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در آغاز مراسم دکتر میراحمدی معاون فرهنگی و اجتماعی، ضمن تبریک میلاد فرخنده امام رضا (ع) و تبریک دانش‌آموختگی  دانشجویان و عرض خیر مقدم  به والدین و خانواده‌های آنها، به پاره‌ای توضیحات درباره مراسم پرداخت.
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه با توجه به استقبال بسیار خوب دانشجویان، اظهار داشت: این مراسم در دو نوبت صبح، ویژه رشته های علوم انسانی و اجتماعی و عصر، ویژه رشته های علوم پایه و فنی و مهندسی برگزار می‌گردد.
در ادامه، دکتر محمد مهدی طهرانچی رئیس دانشگاه، خطاب به دانش‌آموختگان اظهار داشت:‌ تا دیروز شما دانشجوی این دانشگاه بوده‌اید، ولی از امروز عضو خانواده دانشگاه شهید بهشتی هستید. جشن دانش‌آموختگی نماد شکرگزاری است، ما در تفکرات دینی و همچنین در آیین‌های ایرانی خود، همیشه شکرگزار نعمت‌هایی بوده‌ایم که خداوند به ما عطا کرده است.
رییس دانشگاه در ادامه اظهار داشت: دانش‌آموختگی نیز شکرگزاری دارد و در دو آیه شریفه قرآن خداوند اشاره فرموده است که «ای انسان تو قبل از تولد چیزی نمی‌دانستی و من برای تو ابزارهایی قرار دادم که بدانی تا شاید شکرگزار باشی».
وی در ادامه با بیان اینکه شکرگزاری لفظی، بسیار وجود دارد،‌ خاطرنشان کرد:‌ شادی از فارغ‌التحصیلی بسیار است و شکرگزاری لفظی به خاطر این موضوع زیاد انجام می‌شود، ولی ما باید آگاه باشیم که شکرگزاری علم‌آ‌موزی، عمل به آن است.
دکتر طهرانچی خاطرنشان کرد: شما امروز دانش را به صورت تخصصی فرا گرفته‌اید و می‌توانید با ادامه تحصیل و یا در پژوهش‌ها از آن استفاده کنید، دانش مهارتی را یاد گرفته‌اید که در کارها می‌توانید از آن استفاده کنید و از طرفی دیگر نیز یک دانش اجتماعی فرا گرفته‌اید که این دانش انتظاراتی را به دنبال خود دارد.
رییس دانشگاه تأکید کرد: دانش‌آموخته دانشگاه شهید بهشتی باید با یک سری از مجموعه امتیازات، در اجتماع از دیگران متمایز باشد.
وی خاطر نشان کرد: سربالایی‌های دانشگاه شهید بهشتی به دانشجویان این دانشگاه استقامت و مقاومت را آموخت. دانش‌آموختگان این دانشگاه باید تخصص را به جامعه هدیه کنند. در ضمن با تصریح این نکته که دانش‌آموختگان نسبت به اساتید و مسئولان وظایف و مسئولیتی دارند که از فردا دوچندان می‌شود، تأکید کرد: دانش‌آموختگان باید خلاقیت داشته باشند و بتوانند جایگاه خوبی را در جامعه برای خود ایجاد کنند.
دکتر طهرانچی ادامه داد:‌ آنهایی که موفق شدند به مدارج بالا دست پیدا کنند، نباید این نکته را فراموش کنند که معلمان و استادانی بودند که این دانش را به آنها آموختند.
وی در پایان با بیان اینکه دانشگاه بیش از گذشته به همراهی دانش‌آموختگان و نقش‌آفرینی آنها در جامعه نیازمند است، افزود: انجمن دانش‌آموختگان در ماه مبارک رمضان امسال، اولین جلسه عمومی خود را برگزار کرد و قرار است این انجمن در کنار دانشگاه و همراه آن باشد و امیدواریم دانش‌آموختگان همواره دانشگاه را در رسیدن به اهداف خود یاری کنند.
 گالری عکس جشن فارغ التحصیلی سال ۱۳۹۳
« 1 از 2 »